Sülearvutid, lauaarvuti, WiFi ruuter, laadimiskohver, laadimiskäru, projektor.
Autor: Tarmo Pent

Õpilased toimetamas uute sülearvutitega
Autor: Evelin Toom

Elva Gümnaasium soetas digitehnikat Vaadatud 5637 korda

Digipeegel 2.0 projekti raames soetas kool õpetajatele klassiruumidesse lauaarvuteid.

Riigi poolt korraldatud hankes oli valida kolme erineva mudeli vahel.

Lauaarvutitest valis kool välja HP ELITEDESK 800 G3 SFF ja soetas neid isendeid 43 tükki, millest 23 läksid Tartu mnt ja 20 Puiestee tänava õppehoonesse õpetajatele töövahenditeks klassiruumidesse.

Arvutitel on kiire 7 seeria Inteli I5 protsessor, 8 GB DDR4 mälu ning 256GB SSD kõvaketas.

Elva Gümnaasiumil on õppetöö paremaks läbiviimiseks 30 tahvelarvutit ja projekti toel sai muretsetud neile mugavamaks transportimiseks, laadimiseks ja sünkroniseerimiseks mõeldud kohvrid.

Kooli eelarvest, kasutades projekti hanget, sai muretsetud veel sülearvuteid, millest kool valis välja DELL LATITUDE 5480 ja soetas neid 27 tükki. Sülearvutid hakkavad paiknema põhiliselt Tartu mnt õppehoones, aga vajadusel liiguvad ka Puiestee majja.

Rüperaali ekraan on 14'', resolutsiooniga 1920*1080 pikslit ja poolmatt. Ka neid arvuteid teenindab kiire 7 seeria Inteli I5 protsessor, 8 GB DDR4 mälu ning 256GB SSD kõvaketas.

Operatsioonisüsteem on mõlematel Windows 10.

Sülearvutitele on tellitud laadimiseks ja transportimiseks mõeldud spetsiaalsed "kärud".

Arendatud on raadiosidevõrku paremuse poole ja muretsetud juurde Tartu mnt majja 15 WiFi ruuterit, et oleks võimalik terves hoones kasutada nutiseadmeid ja sülearvuteid.

13 klassiruumis vahetasime välja ajale jalgu jäänud projektorid uuemate HD lahutusega seadmete vastu.

Kokkuvõtteks võib öelda, et mõlemas majas on õpilastele tehtud digivahendite kasutamine kättesaadavaks.

Tartu mnt majas on arvutiklass 28 arvutiga, tahvelarvuteid 30 ja nüüd ka sülearvuteid 27.

Puiestee majas on 3 arvutiklassi, mida kasutatakse pidevalt. Arvuteid on arvutiklassides vastavalt ruumi suurusele: 222 ruumis 17, 223 ruumis 25 ja 224 ruumis 18. 222 ja 223 ruumi vahesein on suur lükanduks, vajadusel saab teha kahest ruumist ühe suurema.

Loodetavasti saab Tartu mnt maja lähitulevikus valguskaabliga interneti ühenduse, et toita ära stabiilselt terve maja võrguliiklus.

Samas jääme ootama Puiestee maja remondi teist etappi, mille käigus vahetatakse välja nõrk- ja tugevvool. Misjärel saab arendada raadiosidevõrgu tunduvalt paremale tasemele.

Õpilased toimetamas uute sülearvutitega
Autor: Evelin Toom