Anneli Pilliroog
Autor: Erakogu

Intervjuu vilistlasega Anneli Pilliroog Vaadatud 5725 korda

- 105 vilistlaslugu

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Üksikuid sündmusi ei saagi välja tuua, pigem on need erinevad pereelu- ja tööalased etapid, mis kasvamiseks hädavajalikud. Kindlasti kahe armsa tütre ja nende kaudu nüüd ka kolme pisikese põnni meie ellu saabumine. Tööalaselt olulised etapid: Elva Kultuurikeskuses tegutsetud aeg; ligi 20 aastat ürituste korraldamist ja lavadel esinemist; põnev period Jääaja Keskuse loojate seas olles ja üldse inimestega tööd tehes.

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Praegu töötan õppekirjandusega tegelevas kirjastuses koolitus- ja turundusjuhina. Selle kõrvalt toimetan ikka oma väikese ürituste korraldamise firmaga ka. Kolmekordse vanaema staatuse üle olen eriti rõõmus ja naudin iga kogemust, mille need ritsikad mulle annavad. Pealinn pole elupaigana kunagi mu lemmikute hulka kuulunud ja seal ma nüüd siis oma uue väikese perega elan ja töötangi. Tänu abikaasale on hobide hulgas jätkuvalt palju sporti ja muusikat. Lisandunud on kirjutamine ja vahel võtan mõne keerukama käsitöö ka ette. Mäesuusavaimustus on alles 5 aastat vana ja järjest süveneb.

Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Olin hea peaga ja kohutavalt laisk õppija. Kui vähegi tundus, et mõni asi tuleb kergelt, siis selle olukorra kasutasin ära. Spikerdajana kukkusin esimesel katsel haledalt läbi ja rohkem ei proovinud ka. Reaalained pole mu helgem pool ja füüsika eksamile minnes lootsin spikritega tagalat kindlustada. Panin need seelikuvärvli vahele ja saadud pileti sisusse süvenedes selgus, et spikrit polnudki vaja. Viisin oma töö uhkelt komisjonile ja füüsikaõpetaja osutas mu vöökohale küsimusega: “Ja mis need on?”. Ma isegi ei mäletanud, et mul abivahendid kusagil on. Teenitud viiest sai neli ja mulle korralik õppetund. Koolitundide väliselt tegelesin aga küll vist kõigega peale spordi.

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Mu lapsed on sellest koolist läbi käinud ja oma peredega Elvasse tagasi jõudnud. Eks edaspidi seovad lapselapsed mind kooliga uuesti. Hetkel suhtlen ka tööalaselt tihedamalt. Olen üle poole oma elust Elvas elanud ja väga tugevalt selle külge kasvanud.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Reisiksin ohjeldamatult, kogeksin maailma. Ja seda ma jõudumööda olen teinud ka. On veel paar soovi, mille täitumine pole kaugel…

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Et õpetajad ja õpilased tahaksid sinna hommikuti minna, oleksid oma kooli üle uhked, märkaksid, hoiaksid ja arendaksid üksteist vastastikku.