2B ja 2C õppepäev TÜ muuseumis Vaadatud 1027 korda

- Klassilood

21. märtsil käisid 2.b ja 2.c klassi lapsed õppimas Tartu Ülikooli muuseumis.  Saime osa kolmest 60-minutilisest õppetunnist. Kumbki klass sai osa kõikidest õppetundidest. Lihtsalt liikusime tundide vahel eraldi.

Alustasime õppetunniga  "Meeletud meeled". Oli väga huvitav. Saime oma meeli testida. Katsetada, kas ikka kõik on tegelikkuses nii, kuis paistab. Saime testida oma kompimismeelt. Katsetada, kuidas toimib maitsmismeel. Tegime katseid kuulmismeelega ja haistmismeelega. Testisime oma nägemismeelt. Saime teada, millises aju osas asub nägemiskeskus, kuulmiskeskus. Ja veel palju muudki.

Seejärel tund koos Hullu Teadlasega, kes rääkis meile planeet Maast. Millest koosneb see planeet, mis on tema sisemuses. Miks ja kuidas tekkivad maavärinad. Mismoodi vulkaan purskab. Saime teada atmosfääri kohta ja ka seda, kuidas tekkiva pilved ja sademed. Nägime vahvaid eksperimente - kuidas toimib vedel lämmastik õhupallidele. Kuidas õhupallid oma endise kuju taastasid. Mis juhtub, kui kallata vedelale lämmastikule peale keeva vett. Igal juhul oli see väga efektne ja lustipakkuv. Kõik said sukelduda aurupilvesse. Lõpuks saime mängida Hullu Teadlase kabinetis. Seal oli päris mitmeid põnevaid atraktsioone, ning neid kõiki sai oma käega katsuda ja katsetada.

Pärast seda tundi läksime TÜ kohvikusse lõunat sööma. Väike jalutuskäik Toomelt alla Ülikooli kohvikusse kulus täiesti ära. Täpselt paras liikumispausiks. Lõuna serveeriti meile kohvikus kenasti kaetud laudade taga. Nautisime lõunasööki ja kõik olid rahul.

Kõhud täis söödud, jalutasime mööda Lossi tänavat tagasi Toomele. Sel korral Tähetorni. Tähetornis ootasid meid juhendajad. Õppetund teeml "Päike, Maa ja Kuu". Saime teada, kuidas tekkib päikese- ja kuuvarjutus. Mis on üldse kuu ja kuidas ta saab maad valgustada kui kuu valgus on külm valgus. Saime teada kuufaaside kohta. Meisterdasime nutika järjehoidja, mille abil saab teada, kuna on kuuvarjutus. Lõpuks käisime ka planetaariumis,kus saime lisateadmisi Päikesesüsteemist, planeetide järjekorrast Päikesesüsteemis, planeetide liikumisest, planeetide kaaslastest ja paljust muust.

Õppepäeva lõpetasime väikese ekskursiooniga Toomemäel. Vaatsime üle Inglisilla. Rääkisime, miks nendel sildadel sellised imelikud nimed on. Uurisime K.E von Baeri skulptuuri. Vaatlesime Kristjan Jaak Petersoni kuju ja õpetaja rääkis, kes oli Kristjan Jaak Peterson ning miks tal selline kepp käes on. Mille poolest see noormees tuntuks sai. Pärast seda käisime ohvrikivi juures ja Musumäel ning tegime pisitiiru pikki Toomemäe serva Kuradisillale. Ning siis juba ootasid meid bussid, et tagasi Elvasse sõita. Oli väga huvitav, hariv, põnev koolipäev.

Tekst ja fotod Külli Korol