Autor: Annika Matrossov

3.klassid Miniteaduskoolis Vaadatud 5537 korda

- Klassilood

3.klasside esimesel külastusel oli õpetajaks Geil Siim.

Esimeseks ülesandeks oli paberist Kazoo valmistamine. Kazoo on põnev muusikainstrument, mis teeb pinisevat häält, kui selle sisse rääkida, puhuda või ümiseda. Kazoo juured ulatuvad Aafrikasse, kus sarnaseid instumente on kasutatud juba aastasadu.

Teiseks ülesandeks oli heli tekitamine võnkuva joonlauaga. Mida pikem osa võngub, seda väiksem on sagedus ning madalam heli.

Kolmandaks ülesandeks oli pudelimuusika. Õpilased uurisid, kuidas saab ühe ja sama esemega tekitada täiesti erinevaid helisid. Pulk pani võnkuma nii klaasi kui ka vee pudelis. Mida rohkem oli pudelis vett, seda madalm toon tekkis ning vastupidi.

Viimaseks ülesandeks oli õpilastel valmistada telefon, millest oli kuulda salahäält. Õpilased võtsid paaridesse, mõlemad sai ühekordsetopsi ning nööri tüki. Nendest pidi valmistama telefoni. Kui nöör oli aetud läbi topsi olevate aukude, umbsõlm tehtud, asuti telefone katsetama. Nipiks oli see, et nöör tuli tõmmata pingule, üks pani topsi kõrva äärde ning teine rääkis.

Möödus väga põnev ning vahva tund õp Geili juures.