Miniteadusfestivali publikulemmikuks olid katsed Vaadatud 5602 korda

Miniteadusfestivali Teadusalal oli kõikidel osalejatel võimalik valida päeva kõige põnevam uurimistöö või katse. Selleks oli vaja kirjutada oma lemmiku nimi sedelile ja Teadusalalt lahkudes see panna valimiskasti. Festivalil osales kokku 41 tööd. Hääletustulemused lugesid kokku õppealajuhataja Ave Sillaste ja sotsiaaltöötaja Kaija Juur.

Lemmikuteks valiti kolm katset 1.-2. klassi õpilaste tööde hulgast. Kõige nooremaks lemmikuks osutus 1.b klassi õpilane Ebeli Rosete Vester, kes demonstreeris ja selgitas kogu ürituse jooksul huvilistele väga oskuslikult oma katset „Kristalli kasvatamine“.

Ebeli Rosete Vester 1.b klass

Huvitava töö hulka valiti 2.c klassi õpilaste Heidi Putk ja Holger Putk katse „Vulkaan“. Mõlemaid töid aitasid ürituseks ette valmistada lapsevanemad. Põnevaks peeti ka 2.d klassi poiste Karel Pastaruse ja Käsper Juhansoni katset "Elevandi hambapasta", mida juhendas õpetaja Annika Tensberg.

Vasakult: Ebeli Rosete Vester; Käsper Juhanson ja Karel Pastarus; Holger Putk ja Heidi Putk
                                                                                 Taevaskojas Miniteadlaste õppereisil.

Aktusel premeeriti festivali lemmikuid teadusraamatu ja tänukirjaga.

Heidi Putk 2.c klass

Suured tänud kõikidele õpilastele ja nende juhendajatele, kes oma vahvaid uurimistöid ja katseid Miniteadusfestivaliks ette valmistasid ja üritusel esitlesid.

Tekst ja fotod: Evelin Toom