„Käbikesed” pidasid laagrit Veeriku kooli tantsulastega. Vaadatud 6987 korda

„Käbikesed” on Elva Gümnaasiumi 3a klassi rahvatantsurühm, kes valmistub 12. aprillil toimuvaks tantsupeo ülevaatuseks.

Et trennid lõbusamalt mööduksid, siis otsustasime endale külla kutsuda rühma Tartu Veeriku koolist, kellel samuti ettevalmistus protsess käimas. Veeriku rühma juhendab samuti algklassiõpetaja Ülle Kepler.

Vaheaja esimesel päeval olid meie rühma Annagreta, Kennet ja Laur Henri Elva raudteejaamas külalistel vastas. Lapsed tegid tartulastele kiire ekskursiooni linnas ja peagi olid nad koolimajas. Pärast tutvumisringi mõtisklesime ka natuke tantsupeo sisu „Mina jään” üle. 2017. aasta XII noorte laulu- ja tantsupeo keskmes on noore põlvkonna side oma maa, kultuuri ja vanema põlvkonnaga, mis koonduvad ühise mõiste alla “juured”.

Repertuaar , mida lapsed peavad tantsupeole saamiseks omandama ei ole mitte kerge. Tantsud „Oravakesed” ja „Koolitee” on saanud lastele omaseks ja nüüd tantsitakse neid tantse juba lustiga. Ühises proovis keskendusime tantsupeo finaaltantsu „Kullakera kandja” õppimisele. Trennist võttis osa ja aitas meid ka „Männikäbide” staasikas tantsija Kelly Kathriin, kes rääkis meile kuidas toimub nendel „Kullakera” õppimine. Proovi lõpus hakkas meile kõigile juba silme ette tekkima kujutluspilt tantsupeo finaalist. See saab kindlasti olema super!

Pärast lõunasööki olid meie poisid ettevalmistanud toreda aarete jahi mängu koolimaja peal. Lõpuks jäi veel aega ka disko tantsu ja lõbusate mängude jaoks.

Külalisi ära saates olime väsinud, aga kindlasti oma tantsusammude oskustes kindlamad. Nüüd on jäänud veel anda viimane lihv ja siis liigijuhi Liina Eero karmi pilgu ette.

Hoidke meile pöialt ja ostke piletid tantsupeole!

Rühma juhendaja Pille Rebane