Emakeelenädal I kooliastmes. Vaadatud 6659 korda

14. märts oli päev, kui kõik me mõtlesime rohkemal või vähemal määral oma emakeelele ja tema tekkeloole. Algklasside keelesuuna õpetajad otsustasid õpilastele välja pakkuda programmi, mis hõlmas peaaegu tervet nädalat.

Keelepäevale eelneval päeval koguneti aulasse, et ühiselt mängida sõnavara rikastavaid doominomänge. Lihtsamateks osutusid vastandsõnade ja vanasõnade leidmine. Peamurdmist vajasid aga kõnekäänud, mis kahjuks on meie kõnest kadumas.

Teisipäeval oli aulas pidulik, kuid natuke teistmoodi aktus. Õpetaja Anneli andis teada, milline eesti keelne sõna sai kõige rohkem valitud algklassi laste poolt. Nendeks sõnadeks olid ema, kallis, armas, armastus, emakeel-kõik kaudid ja ilusad sõnad. Pärast õp. Anne lühikest tutvustust keelepäevast asusime koos vaatama multifilmi väikesest boamaost, kes ei teadnud kui tore on raamatuid lugeda, sest ta polnud sellisest tegevusest kunagi kuulnud. Film andis hea võimaluse pärast klassides teemat edasi arendada. Ühiselt proovisime ka laulda võru murrakus, mis tegi saalisolijatele palju nalja.

Sel nädala ei puudunud ka raamatukogu poolt koostatud lastekirjanduse viktoriin. Esikohad näpsasid teiste eest seekord 1d, 2c ja 3a võistkonnad.

Kauni käekirja konkursid toimusid seekord klassisiseselt ja parimaid tunnustati diplomi ja maiustusega.

Keelenädala lõpetasime veerandi viimasel nädalal, kus igast klassist kolm kõige paremat ja ilmekamat lugejat kandsid kaunil kõlaval häälel ette ühe lühijutu.

Diplomeid ja kommikotte jagus paljudele tublidele. Mis aga olulisem kõigist autasudest oli see, et lapsed õppisid läbi nende tegevuste väärtustama oma emakeelt.

Keelesuuna õpetajate nimel õp. Pille Rebane