Intervjuu vilistlasega Liina Tamm Vaadatud 8363 korda

- 105 vilistlaslugu

Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Pean olulisteks sündmusteks Elva Keskkooli järgselt kõrgkoolide lõpetamist, pere loomist ja laste sündi ning kindlasti taasiseseisvunud meie oma riiki, vaba Eestit

Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Olen lapsest saati vanavanemate eeskujul pidanud tähtsaks haridust ja seepärast olen rõõmus ja rahul, et saan oma igapäevatööd teha lapsi õpetades ja kooli juhtides. Konguta koolis läheb 18-s õppeaasta.

Armastan loodust ja kepikõndi. Naudin klassikalist muusikat. Meeldib reisimine ja uute maade tundma õppimine. Perega koosveedetud aeg ja lauamängude mängimine on meelistegevus. Pea- aegu mitte ükski hommik ei möödu ilma värske „Postimeheta“, kohvi ja ristsõnadega. Varajased hommikud on minu lemmikaeg.

Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

See on mu kodukool, nooruspõlve õpetajad ja kaaslased. Mu esimene õpetaja Kaja Olševski. Mu tööraamatu esimene sissekanne.

Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ning teada saamiseks praegustele õpilastele ja õpetajatele.

Ma arvan, et olin aktiivne tegutseja, olümpiaadidest ja konkurssidest osavõtja, riputati autahvlile, anti diplomeid, kingiti raamatuid.

Pean väga väärtuslikuks õpetajatööks vajalikke kogemusi, mida sain lõpuklassides koolist puuduvate õpetajate asendamisel. Imestan mõnikord veel nüüdki, et kuidas küll juhtkond julges mind, noort alaealist plikat, usaldada. Arvan, et see toimetulek erinevates klassides erinevate õpilastega andis mulle julgust minnagi edasi õppima õpetajaks.

Mulle meeldib mõnikord oma lastele rääkida, et ma olen kindlasti Elva kooli top- listis… koolis magatud ööde arvu poolest! Asi oli tegelikult lihtne- suviti oli koolimajas kergetööstusettevõtete lastelaager ja mina kasvatajana ööbisin loomulikult koolimajas koos lastega- igal suvel ligi 40 päeva ja niimoodi 5-6 suve järjest.

Naljakad juhtumid, mis nüüdki veel naerma ajavad, olid tavaliselt seotud uute õpilaste haneks tõmbamisega, sest sai ju neid saadetud õpetajate tuppa küsima õpetajaid, ilma nende tegelikke nimesid ütlemata. Saatsime neid ikka küsima õpetaja Kipsi/Johannes Tamm/, õpetaja Jätsi/Anton Vendla/, õpetaja Ukut/Uno Kuresoo/, õpetaja Moodulit/Andres Muru/, õpetaja Sipsikut/Ülo Haljasorg/ jne. Ise olime hirmus rõõmsad, kui küsijad pika näoga tagasi tulid, see- eest aga igavesti teadsid õpetajate hüüdnimesid!

Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Praegu seovad mind Elva Gümnaasiumiga uudishimu kooli käekäigu üle, minu siinõppivad sugulased ja Konguta kooli vilistlased, kes siin edasi õpivad. Ja loomulikult Elva Gümnaasiumi vilistlase staatus.

Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Arvan, et raha pole kunagi takistuseks. Tahe on olulisim. Ja aega tuleb lihtsalt ise võtta.

Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Mina sain Elva koolist juured ja tiivad. Mulle ei meeldi, kui räägitakse mu kodukoolist halvasti. Seda, kes tahab õppida ja tegutseda, ei riku kool kindlasti ära. Soovingi- vähem kurtmist ja hala, rohkem edu ja sära!