2a, 2c ja 2d Miniteaduskoolis Vaadatud 6244 korda

- Klassilood

22.november osalesid Miniteaduskooli 2a, 2c ja 2d klass. Hommik algas teises koolimajas kogunemisega. Klassid osalesid kolmes töötoas:
1. töötuba – „Ujub või upub“. See katse oli kõigi õpilaste jaoks väga palju elevust tekitav. Õpilastel tuli veega täidetud pudel saada kausis ujuma nii, et pudelist vaid kork vee peale jääks. Katsetamist ning mõtlemist oli palju, kuna enne tuli paika saada pudelis veetase. Vähemalt pooltel tuli katse väga edukalt välja. Õpetajaks oli Janno Mäeots.
2. töötuba – Töö mikroskoobiga. Õp Geil Siimu juures uuriti sibularakke. Õpilased said kõik etapid teha ise lagusest peale ära. Õpilaste jaoks oli see väga põnev, kuna enamus said esimest korda mikroskoobiga tööd teha. Lõpptulemusena joonistati sibularakud paberile ning valmistati vahva kaart.
3. töötuba – Värvid. Õp Kaja Kalmuse juures uuriti katse käigus vilidkate koostisvärve. Kui värvid oli uuritud, siis täideti töölehte.

Päeva lõpus olid kõik õpilased rõõmsad ning uute teadmiste võrra rikkamad.