Üks päev tippjuhiga võib muuta sinu elu. Vaadatud 6822 korda

- Klassilood

ÜKS PÄEV TIPPJUHIGA VÕIB MUUTA SINU ELU.

17. novembril toimus JA Alumni Estonia poolt korraldatud 12. töövarjupäev „Kroon 2016“, kus „varjudena“ saavad osaleda gümnaasiumi- või kutsekooli õpilased. Töövarjupäeva eesmärk on tutvustad noortele huvitavate, tegusate ja edukate inimeste igapäevaseid tegemisi  ja kohustusi. Sellel aastal sai kandideerida 27. tuntud ettevõtja, poliitiku ning tippjuhti töövarjuks, nende seas näiteks peaminister Taavi Rõivas, Riigikogu esimees Eiki nestor, Swedbank Eesti peadirektor Robert Kitt, tele- ja raadioajakirjanik Urmas Vaino, Tallinna Tantsuakadeemia kunstiline juht Märt Agu ning paljud teised huvitavad persoonid. Sellel aastal õnnestus minul saada Riigikogu esimehe Eiki Nestori töövarjuks.

Ma olen juba mitu aasta jälginud reklaami, mis kutsub kandideerima tippjuhtide töövarjuks, sellel aastal võtsin endkok ku ning täitsin kandideerimise avalduse. Töövarjuks saamiseks tuli kõigepealt kirjutada väikene essee või motivatsioonikiri „Miks ma soovin saada just selle inimese töövarjuks?“ . Kulus pikk nädal, kui mulle helistati ja teatati, et olen saanud Eiki Nestori töövarjuks. Edasi  suhtles minuga riigikogu esimehe abi Marju Tamp.

Minu päev riigikogus algas 7:50, sisseastudes ootas mind majja sisseregistreerimine, mille järel sain ma riigikogu külaliste kaarti. Järgnevalt tuli läbida turvaväravad ning samuti pidin laskma  koti läbi valgustada. Kuna  Eiki Nestor ei olnud veel Toompea lossi jõudnud, otsustas presidendi kantselei  endine direktor Toomas Sildam meid üles juhatada, kus algas põnev päevakohane (juhatuse) koosolek sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni ruumides. Koosoleks kestis umbes 1h 30min. Pärast seda viis Eiki Nestor meid oma tööruumidesse ning tutvustas päevaplaani.  Kui kell sai 10:00 liikusime edasi riigikogu istungisaali vaatajate rõdule ning nägime, kuidas käib riigikogu istungi juhtimine. Poole istungi pealt läksime riigikogu esimehe abiga tutvuma riigikogu kantseleiga,  sealt edasi liikusime välis- ja riigikaitse komisjoni, kus tutvustati komisjoni tööd ning näidati ametiruum. Koos Eiki Nestoriga osalesime mõnda aega  SDE fraktsioonikoosolekul ja juba kiirustasimegi eesolevale kohtumisele Rumeenia suursaadiku Daniela Mihaela Cămărăşaniga.

Riigikogu esimehe kabinetis tutvustas meile spiiker, kuidas ta saab infot ja uudiseid erinevate riikide kohta. Kohale oli jõudnud ka Rumeenia suursaadik. Härra Nestor tutvustas meid suursaadikule ning me astusime edasi külaliste vastuvõtuks mõeldud ruumi. Räägiti mõlema riigi poliitilisest olukorrast. Lahkudes soovis suursaadik meile edu.

Nüüd oli õige aeg minna riigikogu istungsaali ning riigikogu esimees tutvustas riigikogu spiikri tööd riigikogusaalis ning kõigil oli võimalik ka lüüa riigikogu haamriga esimehe näpunäidete järgi. Lisaks tutvustas Eiki Nestor riigikogu saali lühikest ajalugu ning rääkis naljakaid vahejutumisi.

Päev lõppes vestlusringiga, kus arutleti Eesti poliitika üle. Lõpuks tänasime kõik üksteist toreda seltskonna eest ning Riigikogu esimees Eiki Nestor andis Riigikogu poolt üle ka väikesed kingikotid, ning päev oligi veerenud märkamatult õhtusse.

See oli hariv kogemus, tutvusin paljude huvitavate ja lahedate inimestega. Töövarjupäev näitas poliitikute tööpäva telgitagust, oli võimalik saada aimu sellest, mis moodi näeb välja ühe poliitiku argipäev. Töövarjupäev sattus väga huvitavale ajale, kus üks valitsus lahkub ametist ning teine asub riiki juhtima. Kindlasti sain ma palju targemaks ning  edaspidi oskan paremini hinnata poliitikute väljaütlemisi ajakirjandusele. Kindlasti soovitan kõigil gümnaasiumis õppivatel õpilastel seda võimalust kasutada ning saada teada täpsemalt sellest, kuidas näeb välja ajakirjaniku, ärimehe või miks mitte ka  tipppoliitiku argipäev.

RASMUS PUNKAR