4B ja 5A pidasid lahingut Vaadatud 6075 korda

- Klassilood

21.novembril käisid 5A ja 4B klass koos õpetajate Käthlin Aarna ja Mari Talvikuga ekskursioonil Valga militaarpargis. Õpilastele tehti ringkäik militaarpargi õuel, kus tehti tutvust erinevate sõjamasinatega alustades veokitest kuni soomukiteni. Seejärel oli lastel võimalus läbida takistusrada, mille kõige populaarsemaks atribuudiks osutus õhulend. Kui õues juba tükk aega ringi möllatud sai, suunduti edasi militaarpargi muuseumisse, kus sai näha erinevate mannekeenide peal erinevaid sõjavorme, nähti palju relvi ja muid meeneid, mida Punaarmee või Saksa armee sõdurid endaga kaasas kandsid. Uudistamist oli väga palju ja giidilt õpiti palju uut infot. Pärast lõunasöögi söömist (aitäh, armas söökla!) oli aeg õpilastel relvad kätte võtta ja nii jaotati 5A ja 4B Punaarmeeks (punased) ja Saksa armeeks (sinised). Maha peeti kaks lahingut ja pärast seda, kui kõigil põsed õhetasid, proovisid osad õpilased laskesimulaatoril kätt. Ja siis oli aeg juba tagasi Elvasse suunduda!