Kolmandad klassid käisid kinos Vaadatud 6043 korda

- Klassilood

Reedel, 25.novembril käisid kolmandate klasside õpilased Tartus kinos Ekraan vaatamas ulmefilmi "Miss Peregrini kodu ebaharilikele lastele".  Filmi vaatamiseks valisid 3.b klassi lapsed päris paljude filmikirjelduste ja treilerite põhjal. Kutsusime kaasa ka 3.a ja 3.c klassi õpilased, kes samuti eelnevalt tutvusid filmi treileritega, lugesid sisukirjeldust ning tahtsidki vaatama tulla.

Ostsime piletid, "relvastusime" enne saaliminekut popcorni ja joogiga ning siis võiski filmielamuse nautimine alata. Film oli päris pikk. 2 tundi ja 7 minutit. Kõik pidasid kenasti vastu ja üldine arvamus oli - väga vinge film!  Ja, et läheme veel kinno!

"Miss Peregrini kodu ebaharilikele lastele" on Ransom Riggsi samanimelise menuromaani alusel valminud hoogne muinasjutuseiklus. Lühikokkuvõte filmi sisust:

Meisterlik muinasjutuvestja Tim Burton toob vaatajate ette uue unustamatu, fantaasiaküllase seikluse. Jake (Asa Butterfield) saab oma armastatud vanaisa käest rea vihjeid mõistatuse juurde, mis ulatub mitmesse erinevasse maailma ja üle erinevate ajastute. Nii leiab poiss maagilise paiga, mis kannab nime "Miss Peregrini kodu ebaharilikele lastele". Ent salapära ja hädaoht ainult kasvavad, kui ta õpib tundma selle koha asukaid ja nende erilisi võimeid... ja nende võimsaid vaenlasi. Pikkamööda hakkab Jake aru saama, et tema enda isiklik "ebaharilikkus" võib olla võtmeks, mille abil oma uued sõbrad päästa.