Õppida on tore ka suvel Vaadatud 7886 korda

- Kool meedias

Elva gümnaasiumi 7. klassi õpilane Oliver Mõttus tunnistati aineolümpiaadidel saadud tulemuste põhjal käesoleva õppeaasta Tartu maakonna kõige edukamaks õpilaseks. Parim saavutus oli tal teine koht vabariiklikul bioloogiaolümpiaadil.

Milvi Kapaun    Elva Postipoiss 28. mai 2016, Nr 21

Oliver Mõttus on õppeaasta jooksul kogunud piirkondlikelt aineolümpiaadidelt kokku seitse medalit. Teine koht vabariiklikul olümpiaadil on loodusainete õpetaja Geil Siimu sõnul viimase kahekümne aasta jooksul Elva gümnaasiumi õpilaste parim tulemus. „Viimased poodiumikohad tõi meie koolile Jonatan Kalmus, kes võitis kolmanda koha   nii füüsika- kui ka  loodusteaduste olümpiaadi lõppvoorus ning  kolm aastat tagasi soome keele olümpiaadil kolmanda koha saanud Ave Vister,” rääkis Geil Siim.” Sellel aastal oli Elva kool maakonnas olümpiaadide medalite arvu poolest Nõo reaalgümnaasiumi järel teisel kohal. Nõoga on selles osas väga raske konkureerida.”

Bioloogiaolümpiaadide lõppvooru seni parim tulemus kuulus Cevin Anders Siimule, kes 2010. aastal sai kuuenda koha.

Maakonnas medalivõite noppinud Oliver Mõttuse jaoks oli olümpiaadi lõppvoorus teisele kohale jõudmine meeldivaks üllatuseks.

„ Nii kõrget kohta ei osanud küll loota. Enne olümpiaadi mõtlesin, et oleks väga tore tulemus, kui esimese viie hulka saaks,” rääkis ta.” No esikoht poleks ka paha olnud, aga ega mul sellest olümpiaadist midagi kripeldama küll ei jäänud. Olen väga rahul.”

Teooria-, botaanika- ja zooloogiaosast koosnenud olümpiaadil läks Oliveril kõige ladusamalt zooloogiaülesannete lahendamine. Andeka õpilasega väga heast koostööst rääkides märkis Geil Siim, et arenguruumi on Oliveril zooloogia alal veel liigiteadlikkuse suurendamisel.

„Eestimaa lindude määramisega nägime olümpiaadi ettevalmistamisel ka kõige rohkem vaeva,” ütles Siim. „Üritame suvel koos rohkem õues loodust uurida ja usun, et peagi  tunneb Oliver juba kõik meie  linnud häälitsuste  järgi ära.”

Lisaks teadmisteproovidele reaal- ja loodusainete alal on Oliver Mõttus edukalt esinenud ka võõrkeelte olümpiaadidel ning saavutanud sellel aastal Tartu maakonnas saksa keele võistkondlikul olümpiaadil üksinda võisteldes esikoha. Oma teadmistepagasile saab  võimekas õpilane täiendust raamatutest ja arvutist, kus jätkub aega ka arvutimängudeks ning multifilmide tegemiseks. Lugemishuvi kõrval on animatsiooni ja multifilmide tegemine Oliverile üheks hobiks ning ta käib ka noortekeskuse animatsiooniringis. Valminud on juba ligi kolmkümmend multifilmi. Talendikas poiss mängib meeleldi ka näiteringis ning kirjutab luuletusi.

„Mulle meeldib näidelda – saab oma oskusi näidata  ja elada teise tegelase elu, kasutades teistmoodi hääletooni ja riietust...,” rääkis Oliver Mõttus.

Lugemisele ja teadmiste täiendamisele kulub ka suur osa eelolevast suvevaheajast. Läbi on vaja lugeda  ulmekirjaniku Terry Pratchetti raamatuteseeria järgnevad osad  ning õppida septembrikuus Tartus toimuvaks loodusteaduste olümpiaadi lõppvooruks, kus esindab Elva kooli koos Leonid Zinatulliniga.

Oliver Mõttus soovib saada diplomaadiks või poliitikuks ning proovida kätt golfimängus. Foto: Milvi Kapaun, Elva Postipoiss