Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Otsing

Rubriigid

2.b klassis oli täna külaliseks jahimees Vaadatud 7201 korda

- Huvitav ainetund

Täna, 13. mail  käis 2.b klassi tunnis külaline. Asi algas sellest, et õpetaja ütles: "Homme tuleb meile tundi külaline. Jahimees". Ja et ta on lastele tuttav. Täna see tund siis toimuski. Lapsed olid ootusärevil. Kes see on? Kui uks avanes ja meie külaline klassi astus, endal loomanahad üle õla, käes põdra ja metskitse sarved, siis oli klassis esialgu vaikus. Mõnel lapsel jäi suugi üllatusest lahti. Sest see jahimees ei olnud keegi muu, kui oma korruse õpetaja Angela! Õpetaja Angela näitas ja laskis lastel katsuda-uurida noore kopra ja vana kopra nahka. Rääkis kobrastest, nende eluolust, eluviisist, toitumisest ja ka sellest, millist kahju teevad koprad keskkonnale ja miks neid vahel küttida tuleb. Siis näitas õpetaja Angela veel saarma nahka. Lapsed said teada, kes on saarmas, kus ta elab, mida sööb ja milline on saarma eluviis. Ka seda, et saarmad on kaitsealused loomad ning neid küttida ei tohi. See saarmas, kelle nahka saime imetleda, oli auto alla jäänud ning nii see nahk siis lastele õppeotstarbeks saigi.

Saime teada palju tarka põtradest ja metskitsedest ja sedagi, kuidas sarve järgi põdra vanust määrata. Nähatoodud põdra sarv kuulus nelja-aastasele põdrale, kes oli selle peast maha kratsinud - põdrad vahetavad sarvi.  Õpetaja Angela oli sarve metsast leidnud. Veel nägime metssea kihvu ja saime teada, kus need metsseal kasvavad ja milleks tal need on. Kui suur on metssiga, kas ta on ka ohtlik. Kuidas käituda metssea ja põdraga kohtudes.

Lisaks said lapsed küsida ka jahimeheelu kohta. Et kuidas saadakse jahimeheks. Ja kõige põletavam küsimus - kuidas sa saad olla korraga õpetaja ja jahimees?! Saimegi teada, et jahimeheks saamiseks tuleb palju õppida. Teha eksam. Mida jahimehed üldse teevad. Kuidas õpetaja Angelast sai jahimees.

Väga huvitav ja põnev tund oli! SUUR AITÄH õpetaja Angela Leiaru-Indrikole!