Intervjuu vilistlasega Heilo Altin Vaadatud 9380 korda

12. oktoober 2015

Küsimused vilistlasele:

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Hetk, kui hakkasin pärast bakalaureuseastme lõpetamist tegelema koolirobootikaga.

Sõjaväes käik 2008/2009. aastal.
2011. aastal, kui sõitsime 6 õpilasega Hollandisse esindama esimest korda Eestit FIRST LEGO League võistlusel.

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Tööks on koolirobootika projektijuht ning loodan, et lõpetan peagi doktorantuuri ära!

Hobiks on võrkpall ning hetk, kui saan õhtuti televiisorit vaadata.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Meelde tuleb enda kooliaeg – ja ma ei kahetse midagi! J

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ja teada saamiseks praegustele õpilastele.

Olin selline, kellele meeldis õppida aga pigem hea hinde saamiseks. Hiljem muidugi see arusaam muutus. Lisaks meeldis mulle elektroonika ja mehaanika. Sellega seoses ehitasin kuntsiõpetuse üheks tööks seadeldise. Igaüks pidi ise midagi välja mõtlema ja kasutama oma loovust. Mina otsustasin, et lammutan laiali oma puldiauto ning monteerisin selle pappkasti sisse. Kasti etteotsa joonistasin näo. Silmadeks olid suured paberkettad, mis olid liimitud auto mootorite otsa. Lisaks oli suu sees puldiauto tuled. Esmapilgul nägi see kast üpris ontlik välja, kuid puldist tööle pannes hakkasid silmad pöörlema ning suus läksid tuled põlema. Pult oli juhtmevaba ning see andis võimaluse kasti eemalt „käivitada“. Sain töö eest viie aga naljakam oli see, kuidas kuntsiõpetaja oli kastiga pool õpetajate tuba tühjaks ehmatanud!

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Jaa – olen seotud vilistlaskogu tegemistega ning püüan hoida kätt pulsil, et robootika tegemised Elva Koolis ei kustuks!

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

On teatud soove, mida aeg ja raha ei paku. Kindlasti tahaks külastada Aafrikat ning igal Eesti koolil võiks olla nuti huviring!

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Et õpilased ei läheks Elva Gümnaasiumist mujale õppima arvates, et saavad parema hariduse! Elva Gümnaasiumist parimat pole! Sest see on Sinu kool, Sinu linnas – võta kätte ja ainult õpi!

Pildid Heilo Altin

Intervjueeris Tiit Ustav