Keemikud tegelesid tõsiste probleemülesannetega Vaadatud 8584 korda

29. jaanuar 2016

Laupäeval (23.jaanuaril) said parimad keemikud kokku keemiaolümpiaadi piirkonnavoorudes. Viie tunni jooksul lahendasid õpilastel 6 elulist ülesannet. Kas teadsite, et Eestis elab umbes 92 000 lehma ning nende poolt päevas toodetud metaaniga oleks võimalik rahuldada 84 majapidamise aastane energiavajadus? Kas oskaksite aidata arsti, kes pöörduks abipalvega, arvutada imiku jaoks vajalik ravipreparaadi kogus? Selliste ja veel teistegi ülesannetega said meie kooli õpilased suurepäraselt hakkama. 9.klasside arvestuses tuli Kaarel Kangro I kohale, 8.klassidest parima tulemuse saavutas Leonid Zinatullin – II koht. Esikümnesse said veel Kristina Sööt (9.kl.) - 4.koha, Sascya Assak (8.kl.) ja Cerda Männiste (11.kl.) mõlemad 5.koha, Elias Markus Ehasalu (8.kl.) ja Sirle Tobber (9.kl.) mõlemad 8.koha, Madli Johanna Veigel (8.kl.) 10.koha. Tublilt võistlesid ka Ayrton Mägipõld, Lotta-Lee Suits, Railika Tamm, Eva-Lotta Unt, Marta Külaots, Klaire Järveoja. Me oleme uhked teie saavutuste üle!