Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Uudised

Mis toimub Elva Gümnaasiumis? Vaadatud 9258 korda

07. aprill 2016

Elvas toimub palju uut ja huvitavat, mille kohta on paljudel indiviididel erinevad arusaamised. Mina küsitlesin kahte inimest, et saada vastuseid küsimusele “ Mis toimub Elva gümnaasiumis?”  Üks küsitletav oli Elva linnavalituse arendusjuht Margus Ivask ning teine Elva gümnaasiumi direktor Tarmo Post. 

Mis on ehitatava jalgpalliväljaku eesmärgiks ja kellele see suunatud on?

Margus Ivask: Elva kunstmuruväljakut ehitab ja rajab jalgpalliklubi FC Elva. Tegemist on suurima erakapitali investeeringuga linna sporti Elva ajaloo jooksul. Linnavalitsus on andnud klubile hoonestusõiguse. Linn on sihtfinantseeringuna projekti toetamas 50 000 euroga.

Tarmo Post: Tegemist on FC Elva, Elva linnavalituse ja Eesti Jalgpalli Liidu ühsiprojektiga ja eesmärgiga arendada Elva piirkonnas jalgpalli.

Millal on plaanis ehitustöödega lõpule jõuda?

Margus Ivask: Meile teadaolevalt valmib väljak 2016. aasta suvel.

Kas see on Teie arvates Elvale pigem kasulik või kahjulik? Miks te nii arvate?

Margus Ivask: See loob head väljavaated jalgpalli arenguks kogu Tartumaal ja parandab ka kooli sportimise võimalusi.

Tarmo Post:  Tegemist on väga kasuliku, oodatud ja vajaliku spordiprojektiga, mis aitab parandada sportimisvõimalusi Elva linnas ja annab jalgpalliklubi arengule uue energia.

Mis on sauna eesmärk ja kellele see suunatud on?

Margus Ivask: Linnakodanikud on seda oodanud väga pikka aega. Uued saunaruumid parandavad oluliselt ka spordiliidu klubide olmepoolt ja pakuvad jõusaali külastajaile võimaluse pärast treeningut saunas käia.

Tarmo Post: Olen aru saanud, et Elva linna elanikud vajavad ja lausa nõuvad sauna. 

Millal on plaanis ehitustöödega lõpule jõuda?

Margus Ivask: Linna saun Puiestee tänava koolimaja tiivas saab valmis aprillis 2016.

Kas see on Teie arvates Elvale pigem kasulik või kahjulik?  Palun põhjendage.

Margus Ivask: Hetkel sauna teenust pakkuv Tartumaa tervisespordikeskus jääb kasutajale kaugeks, vaatamata organiseeritud transpordile.

Mõlemad arendused on linna inimeste poolt oodatud ja loodame, et leiavad väga hea vastuvõtu. Oleme kindlad, et rajatised leiavad aktiivset kasutamist nii noorte kui eakamate poolt.

Tarmo Post:  Kui keldris olid vabad ruumid, siis miks ka mitte - katus ja põrand on juba olemas. Jalgpalliväljaku lähedus tuleb ka kindlasti kasuks!

Koolisilma toimetus: Artikkel: Anna Perk     Foto: Kermo Pastarus