Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Uudised

Intervjuu vilistlasega Tiit Aleksejev Vaadatud 9062 korda

10. mai 2016

1. Millised on olnud olulisemad sündmused Sinu elus peale Elva kooli lõpetamist?

Esmalt Tartu Ülikooli sisse saamine, see oli 80ndatel küllaltki määrava tähendusega, tänapäeval on valikuid rohkem. Ülikoolis leidsid aset olulised kohtumised: tulevase abikaasaga, õpetajaga, sõpradega, kes on seniajani minuga. Seejärel Eesti iseseisvumine, Inglismaal õppimine, tütre sünd, esimese romaani ilmumine. Pikem viibimine Lähis-Idas, mis mõjus kuidagi silmi avavalt. Neid olulisi sündmusi on tegelikult päris palju, iga nädal tuleb mõni juurde. Tuleb neid lihtsalt rohkem tähele panna. Ning rohkem hinnata. Õnneks paistabki vanusega mõistust juurde tulevat.     

2. Millega praegu tegeled: töö, pere, hobid ....?

Püüan kirjutada või vähemalt kirjutamisest mõelda. Mu igapäevane leib on Eesti Kirjanike Liidu juhtimine. Ma olen alati tegelenud kirjandusega millegi muu kõrvalt. Alates 2016. a.-st on see põhitööks. Selle üle on kuidagi hea meel.

3. Mis on esimene mõte kui kuuled sõnu - Elva Gümnaasium?

Sügisene koolitee, mis seostub millegipärast järvedega.

4. Missugune õpilane Sa olid? Üks vahva juhtum kooliajast, meenutuseks õpetajatele ja teada saamiseks praegustele õpilastele.

Ma olin nohik, kes püüdis end kellegi teisena näidata. Juhtus, et tuli isegi välja. Nagu ütleb üks mu sõber, kes töötab Eesti Kaitseväes: esimest korda petab ära. Sõbralik soovitus praegustele õpilastele: olge see, kes te olete.    

Vahva juhtum kooliajast... käisime Tallinnas lumeskulptuuride võistlusel ning tegime lumest akti. Kohe südamest silusime ja voolisime. Aga auhinnalist kohta ei saanud. Nõukogude ajal suhtuti alasti inimkehasse kahtlusega.    

5. Kas on midagi, mis seob Sind praegu Elva Gümnaasiumiga?

Otseselt ei ole. Aga kui ma vanast koolimajast mööda sõidan või jalutan on kuidagi hea tunne. Ma ei teagi miks. Ilmselt oli siis head rohkem kui halba.

6. Mis on Su elus veel tegemata, mida teha tahaksid, kui aeg ja raha poleks takistuseks?

Ma pean ühe romaani ära lõpetama ning siin ei saa kahjuks aega või raha ettekäändeks tuua. Tuleb ennast lihtsalt kokku võtta.

7. Üks unistus või soov seoses oma vana kooli - Elva Gümnaasiumiga.

Ma sooviksin, et sellel koolil oleks tugev kirjanduslik kallak ning et selle kooli võistkond tuleks Eesti meistriks tennises. Väljakud on ju olemas!