Hip-hop plaadist kuni Elva metsapargi taimede äpini Vaadatud 8253 korda

07. juuni 2016

2. juunil kaitsesid Elva Gümnaasiumi 11. lennu ja kaugõppe õpilased uurimistöid.Kokku kaitsti 34 tööd, õpilasi, kes olid nii üksikult kui rühmana töödega vaeva näinud, oli kokku 44. Uurimistööde ampluaa oli väga lai - hip- hop plaadist kuni Elva metsapargi taimede äpini... Töid kaitsti kahes grupis, mõlemad kaitsmiskomisjonid valisid ka parimad ja äramärkimist vajavad uurimistööd. Õpilased Anna Perk ja Karolin Illus (kodanikukaitse õppesuund) tegid tõhusat koostööd Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste major Kalle Kõlliga. Koostöös sündis maastikuvõistlus "Tornist Torni", mille ettevalmistamine ja läbiviimine nõudis kindlat ajakava ning pühendumist.Taolise suurürituse läbiviimine andis õpilastele väga hea kogemuse ning major Kõlli hindas tüdrukute motivatsiooni kogu ettevalmistusaja ning ürituse läbiviimise jooksul väga kõrgeks. Kokkuvõttes oli tulemus väga tubli- hästi korraldatud suurüritus, laitmatu kirjalik kokkuvõte ning südi kaitsmine. Äramärkimist leidsid veel praktilised tööd "Golf MKII restaureerimine (autor Michael Naudi), kokaraamat "Ma armastan pitsat, pole midagi parata" (autor Rasmus Punkar), "Lauluvõistlus "Lähemale muusikale"" (autor Eliise- Berta Tarto), "Fotoraamat Iso.Säri.Ava" (autorid Raido Paurson ja Urmo Schults- Kopp). Uurimistöödest olid muljetavaldavad Kaarel Vendi mahukas töö "Põhikooli lõpuklassi õpilaste ja gümnaasiumi õppehoone õpetajate ajalooteadmised" ning Kristel Roose uurimistöö "Ilu- ja rühmvõimlejate terviseprobleemid ja vigastused". Huvitavaid töid oli teisigi- näiteks valmis Markus Sander Suti töö tulemusena "Eesti hip- hop plaat", Kermo Pastarus korraldas fotonäituse "Laululinnud", uurimistööde raames korraldati jõulupidu ka Elva Gümnaasiumi töötajate lastele (Karmen Orlovski), uuriti Elva Gümnaasiumi õpilaste kehalist aktiivsust (Erik Goldin, Kaidor Kompus) ning keskaja meditsiini (Greta- Gabriela Mäesalu). Huvitava ja suure töö tegi oma suguvõsa uurimisel ära Marleen Roos. Hea meel on ära märkida, et kaitsmine kujunes pidulikuks ning akadeemiliseks sündmuseks, mis andis gümnaasiumi noortele edaspidiseks haridustee jätkamiseks hea kogemuse. Suur tänu kõikidele juhendajatele ning tööde retsenseerijatele!