Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Uudised

Ajamasinas teaduse minevikku Vaadatud 8236 korda

13. november 2016

Nädalavahetusel muutus Viljandi Gümnaasium tõeliseks teaduse ja teatri   linnaks. 11.-12. novembril toimus juba kolmandat korda Eesti Koolide Teadusteatrite Festival. Selle aasta ühisteemaks oli "Ajamasinas teaduse minevikku".  Festvalile tuldi üle Eesti nii Saaremaalt kui Jõhvist ja Põlvast ning Tartust. Muidugi oli esindatud ka Elva Gümnaasium ja meie 9 A õpilased Anete Aasmäe ja Eva-Lotta Unt. 
Kuna festivali üheks eesmärgiks on viia kokku teaduse ja teatriga tegelejad, et üksteiselt õppida ja üheskoos areneda, siis sellel aastal oli palju mida arvestada ja järgida. Mitmed koolid olid vaeva näinud uhkete rekvisiitide valmistamisega, kõigil olid põhjalikud süzeed ja huvitavad ning illustreerivad katsed lugude ilmestamiseks.
Esimesel päeval sai vaadata 12 teadusetendust, kus oli nii ulmet ja müstikat ning isegi nukuetendus. Teisel päeval sai õpitubades arutatud ohutusest teadusteatris ja kuidas teha teatris teadust. Huvitavaks kujunes ka keemia ja füüsika töötoad, kus tuli  eraldada soola piprast ning valmistada vedela lämmastikuga jäätist. Päeva lõpus esinesid segarühmad oma lühietendustega. Festivali pidulikul lõpetamisel jagati tunnustusi ja muidugi pakuti ka torti. 
Ja nüüd ehk huvitab, kuidas läks meie kooli neidudel. Meie teadusetendus "Õpime keemiat II. Ajamasinas teaduse minevikku" tunnustati parimaks teaduse populariseerijaks ning teaduskeskus Ahhaa preemeeris meid uhke kingikotiga, kuhu oli lisatud ka Ahhaa teaduskeskuse vautšerid ja Ahhaa 4D elamuskino piletid. Lisaks saime Eesti Teadusagentuuri eriauhinna ja kutse osaleda Õpilaste Teadusfestivali pealaval 27.-28.aprillil Tallinna Lauluväljakul. 
Olgu - Tallinnas näeme! Tulge pöialt hoidma!