Kirjanik Anti Saar Emakeelenädal II kooliastmes
20. märts 2018Vaadatud 3816 korda

Kirjanik Anti Saar
Autor: Ilme Mõttus

12.-16. märtsini toimusid II kooliastmes erinevad emakeelepäevale pühendatud ettevõtmised.

Esmaspäeval alustasime emakeelenädalat piduliku aktusega, kus seekord oli külalisesinejaks kirjanik Anti Saar. Kirjanik rääkis eesti keelest ning sellest, milline oskus ja varandus meil kõigil on oma emakeele näol. Oma esinemise lõpus luges Anti Saar katkendi enda raamatust “Juturaamat”, mis sisaldab kümmet õige kummalist lugu ja on tore lugemine nii lastele kui ka täiskasvanutele. Meile otsustas külaline ette lugeda lugu kahest poisist Askost, kes püüab kõiges olla keskpärane ning Eskost, kes vastupidi proovib olla kõiges kõige parem.

Aktusel peeti meeles neid õpilasi, kes on sel õppeaastal emakeelealaselt edukalt kooli esindanud. Samuti said ka teised õpilased kuulata neid luuletusi ja proosapalasid, mis neile auhinnalise koha oli toonud.

Teisipäeval toimus kõikidele 4.-6. klassidele keelejooks. Igast klassist osales üks neljaliikmeline võistkond, kes nutiseadme abil murdsid lahti QR-koode. Koolimajja oli peidetud kaheksa koodi, millele õpilased pidid vastama. Kõige noorematest võitis 4. a klassi tüdrukutest koosnev võistkond, kuhu kuulusid Stella, Annagreta, Elis ja Meribel. Viiendatest klassidest võitis ülekaalukalt a klassi võistkond, kuhu kuulusid järgmised tüdrukud: Aade, Liisa, Heidi ning Karmen. Kuuendatest klassidest kogus kõige rohkem punkte 6.c klassi segavõistkond koosseisus: Jaana, Maria, Karl Jan ja Mikk Markus.

Kolmapäeval kirjutasid õpilased eesti keele tunnis rühmatööna neljast värsist koosneva luuletuse “Eesti keel-minu emakeel”. Eesti keele õpetajad valisid igast klassist välja üks kuni kaks luuletust, millest kokku sai üks pikk viiekümne kuuest värsist koosnev luuletus. Luuletust on kõigil võimalik lugeda I korruse stendilt.

Neljapäeval ja reedel panid lapsed kirja nende arvates kõige kaunima eestikeelse sõna ning lisasid sinna juurde ka põhjenduse, miks just see sõna on kõige ilusam. Hästi põhjendatud sõnad võivad jõuda kinkeraamatusse “Sada kaunist sõna Eestile”.