Olete jõudnud meie vanale veebilehele. Uus Elva Gümnaasiumi veebileht asub lingil https://elvag.edu.ee/

Üleeuroopalise jäätmetekke vähendamise nädala viktoriinil osalesid ka meie õpilased!
19. detsember 2019Vaadatud 862 korda


Autor: Geil Siim

Novembrikuu eelviimasel nädalal toimunud Üleeuroopalisel jäätmetekke vähendamise nädalal (European Week for Waste Reduction) kutsusime kõiki 7.-9. klasside õpilasi osalema veebiviktoriinis.

Tänavuse nädala hüüdlause „Muuda oma harjumusi, tekita vähem jäätmeid!“ kutsus muutma oma igapäevaseid tarbimisharjumusi, et oluliselt vähendada tekkiva prügi hulka. Harjumuste muutmise eelduseks on piisavad keskkonnateadmised ja motivatsioon nende teadmiste rakendamiseks ka argielus. Keskkonnaameti korraldatud jäätmeteemaline viktoriin aitaski meelde tuletada vanu tõdesid ning jagada uusi teadmisi jäätmete vähendamisest. Viktoriini küsimused olid valikvastustega ja valikus võis olla mitu õiget vastust. Iga õige vastus andis 2 punkti, vale vastus 0 punkti. Kokku oli võimalik saada 56 punkti.

 

Viktoriinist võttis osa 3294 7.–9. klassi õpilast 122 koolist!

Elva Gümnaasiumist võtsid viktoriinist osa õpetaja Geil Siimu (7.-9. klass) ja Evelin Toomi õpilased (4.-6. klass). Mitmel meie õpilasel õnnestus ka kõikidele küsimustele õigesti vastata!

 

Kõigi viktoriinis osalejate vahel loositi välja 12 "Tarbi vähem" stardikomplekt. Komplektist leiab korduskasutatavad kotid, mis muudavad poeskäigu kilekotivabaks ning asenduse ühekordsetele topsidele ja söögiriistadele.

 

Loosi tahtel võitis Elva Gümnaasiumist "Tarbi vähem" stardikomplekti 9.b klassi õpilane Saskia Ehin.

 

Lisainfo viktoriini küsimuste ja vastuste ning loosiauhinna võitjate kohta leiab Keskkonnaameti kodulehelt:

 

https://www.keskkonnaamet.ee/et/eesmargid-tegevused/keskkonnaharidus/viktoriin