Karl - Gabriel Hiie Karl - Gabriel Hiie meenutab KO õppesuunda.
27. aprill 2020Vaadatud 469 korda

Karl - Gabriel Hiie

1. Mida andis mulle KO õppesuund?

Kodanikukaitse õppesuund oligi see, tänu millele tekkis mul tahtmine sisejulgeoleku valdkonnas tulevikus töötada. Kõik ekskursioonid erinevatesse asutustesse laiendasid silmaringi korralikult. Kasuks on tulnud ka paljud KO õppesuuna ained, mida ma ei oodanud, et kunagi mu elus vaja läheb (aitäh Kaja!). Revo ja Mareki enesekaitse tundides õpitu käib samuti siiani minuga kaasas.

2. Põnev juhtum kooliajast?

Esimesena tuleb meelde KO õppesuuna reis Brüsselisse. Pidime vara ärkama ja lennukis ei saanud samuti magada. Kohale jõudes viidi meid Euroopa parlamenti, kus leidsin klassivenna ühe pika laua tagant magamast. Hiljem läksime linna ja eksisime ära paariks tunniks, kuna kõndisime paar km vales suunas. Reis oli üleüldiselt päris seiklusrikas.

3. Tegevus hetkel ja tulevikuplaanid?

Hetkel õpin Sisekaitseakadeemias Päästekolledžis. Samuti olen akadeemia üliõpilasesinduses ning rühmavanem. Pressin sihikindlalt edasi ja plaanin peale lõpetamist Päästeametisse minna kas ehitusjärelvalvesse või operatiivtööle.